یک تبلیغ عجیب مجازی؛ کاشت ناخن برای کودکان!

حنا هم بی عوارض ترین رنگ طبیعی گیاهی است که ریشه مو را محکم و پوست دست و پا را در برابر سرما و گرما ضخیم و مقاوم می سایت beautyreview کند. این شرکت ها سعی می کنند با تهیه محصولاتی برپایه موادطبیعی نه شیمیایی، محصولاتی سالم و بی عوارض تولید کنند. همین موضوع خواه ناخواه قیمت موادآرایشی-بهداشتی تولید شده را بالاتر می برد و البته که به دلیل بهره بردن از موادطبیعی و خودداری از استفاده مواد نگه دارنده شیمیایی مدت انقضاء پایین می آید. از سویی زنگ خطر برای کاهش سن سرخاب و سفیداب بین نوجوانان ایرانی مدت هاست به صدا درآمده. یک ناخن کار حرفه ای که طی مدت زمان یک ساله با انتخاب مکان صحیح و برخورد خوب، توانسته شبکه مشتریان راضی خود را گسترده کند به راحتی می تواند در بازار داغ شب عید تا پنجاه میلیون تومان درآمد داشته باشد. سال ۲۰۱۷ اپلیکیشن «لایکی» ۵۰۰ میلیون دانلود موفق در گوگل بنام خود ثبت کرد. بچه بیچاره استرس داشت، مدام ناخن های لاک زده اش را می جوید و همین بیمارش کرد.» دوست محمدی درست گفته در اپلیکیشن های خرید و فروش آنلاین سفارش جعبه آرایش کودکان و میزآرایش کم نیست. اینستاگرام و اپلیکیشن ها را هنرمندانه و با ظرافت از او دور نگه دارید.

تبلیغ سودجویانه«کاشت» و «ژلیش» ناخن برای کودکان! راحتی ناخن کار برای کار با قلم (تخت یا اشکی) و سایز ناخن می تواند در این انتخاب تاثیر گذار باشد. دلیلی منطقی هم داشته؛ اول اینکه چشم در برابر تابش تند آفتاب یا خیرگی برف خیلی زود آسیب می بیند و ضعیف می شود. اینکه کودک گاهی ما را آرایش کرده ببیند بسیار فرق دارد تا اینکه مدام ما را در حال آرایش ببیند. بازی هایی که کودک در آن می تواند دخترک درون بازی را آرایش کند بیشتر وسوسه آرایش کردن را برایش زنده می کند تا اینکه از سرش بیندازد. منطقاً هم کودک درک نمی کند آرایش برایش خوب نیست چون این صحنه ها را بارها در همان فیلم هایی دیده که والدینش برایش به نمایش گذاشته اند. بنابراین مردم عادی نمی توانند چنین هزینه ای بپردازند. «شاخ» ها و برخی اینفلوئنسرهای فضای مجازی برای افزایش مخاطبانشان در نتیجه بالابردن هزینه تبلیغات و کسب درآمد به هر ترفندی متوسل می شوند. ترکیب هایی استفاده می کنند که قیمت نهایی را پایین و فرآیند تولید را برایشان کم هزینه و آسان کند. جالب تر اینکه کمپانی های تولید کالاهایی با برند خود را هم دارند. با کمی پودرلبو قرمز، دارچین و وازلین می توانید رژلب خانگی سالم تولید و اگر اصرار کرد از آن برایش استفاده کنید.

کافی است عنوان مضرات لوازم آرایشی و کودک را در فضای مجازی جستجو کنید. یکی از این شیوه ها، مدلینگ همراه با کودک است. این طور کودک با واقعیت روبه رو می شود و متوجه که نمی تواند مثل شخصیت های کارتونی بقیه را با آرایش کردن میخکوب کند. گاه این تازه ها چنان نامعقول و آزاردهنده اند که ساعت ها نمی توان حرف زد از شدت بُهت وارد شده و تا مدتی دهان آدمی دوخته می شود. به گزارش مشرق، در فضای مجازی متاسفانه هر دم از این باغ بری می رسد/ تازه تر از تازه تری می رسد. ریمو کردن کاشت ناخن یعنی موادی که روی سطح ناخن که قبلا در کاشت با پودر یا کاشت با ژل گذاشته شده از روی سطح ناخن برداشته شوند یا به اصطلاح ریمو شوند. آموزش ژلیش ناخن یکی از پر طرفدارترین موارد در آموزش کاشت ناخن می باشد. چند سال پیش یک مستند تکان دهنده از «پشت پرده لوازم آرایشی» در فضای مجازی به سرعت «وایرال» یا همان «پربازنشر» خودمان شد.

از دفتر و کیف گرفته تا لوازم آرایشی. در این چالش کودکی لوازم آرایشی می خورد و دیگران را ترغیب به این کار می کند. وقتی مادر اعتمادبنفس خود را از جعبه لوازم آرایشی، کمد لباس، زیورآلات و تحسین های فضای مجازی می گیرد پس قصور از کودک نیست که آشکار یا دزدکی سری به جعبه لوازم آرایشی مادرش می زند و خودش را رنگین می کند. این اتفاق در کشور ما و متاسفانه برخی کشورهای درگیر سودای مد و فضای مجازی در حالی اتفاق می افتد که در کشورهایی دیگر استفاده از لوازم آرایشی، ادکلن و ابزارهای زیبایی بزرگسالانه برای کودکان را نوعی بهره کشی جنسی از آنان بشمار می برند و در صورت تعمد، قوانین حامی کودک وجود دارد. برندها و شرکت های متعدد بنامی در زمینه تولید لوازم ویژه کودکان فعالیت و اقلامی تولید می کنند که مواد شیمیایی آرایشی بزرگسالان مانند سرب، نیکل، الکل یا پارابن نداشته باشند. کارشناسان می گویند که مضرات نیم ساعت آرایش داشتن برای کودکان برابر با مضرات ۲۴ ساعت آرایش داشتن برای بزرگسالان است. کاشت ناخن دارای چند مرحله است که برخی از این مراحل در تمامی کاشت ها مشترک است. از طرفی نگرانی هایی نظیر شیوع بیماری های واگیردار نظیر کرونا نیز موجب شده خیلی از خانم ها برای کاشت ناخن خود نتوانند به سالن ها مراجعه کنند.

در نیل آکادمی نیز ساعات آموزش هنرجو با توجه به دوره ثبت نامی متفاوت می باشد. علاوه بر موارد یاد شده در این مرحله رد سوهان دستی و سر سوهان الماسه استوانه نیز از بین می رود. نه اینکه آن ها هم مدلینگ کنند اما بر سر چشم و همچشمی هم که شده صفحه های مجازی منتسب به کودکان زیاد شده و نمایش زندگی شخصی در فضای عمومی مجازی به کودکان هم رسیده است. این فاصله ایجاد شده بین مواد کاشت و سطح ناخن، بهترین محل برای رشد قارچ و عفونت های ناخن می باشد و علاوه بر آن نارضایتی بانوان را به همراه دارد. ابتدایی ترین چیزی که در کاشت ناخن باید یاد بگیرید، آموزش کاشت ناخن مادر است. سود تولید لوازم آرایشی تقلّبی هم چندین برابر لوازم آرایشی شیمیایی است. این عوارض برای کودکانی که از لوازم آرایشی بزرگسالان خود استفاده می کنند بارها و به مراتب بیشتر است. این شنیده کاملا درست است! شناخت انواع فرم ناخن، نحوه صحیح گرفتن سوهان، زاویه درست سوهان با ناخن و میزان سوهان کشی برای هر فرم از جمله نکات آموزشی این مرحله است.

یکی در هیبت دختری در حال استخراج سنگ و کانی های آرایشی و دیگری در قامت کودکی که والدین نابالغش او را با عروسک اشتباه گرفته اند و با لوازم آرایشی بَزکش می کنند. این دقیقاً همان موضوعی است که جیب عوامل تولید لوازم آرایشی شیمیایی را پر می کند. یکی از همین نامعقول های آزاردهنده است. همین امر باعث شده شما عزیزان به دنبال یاد گرفتن و ارائه خدمات کاشت ناخن از جمله آموزش کاشت ناخن هلویی و کاشت ناخن مادر باشید. شناخت غلظت مناسب مواد و چگونگی رسیدن به این غلظت در مواد گذاری کاشت با پودر بسیار تاثیرگذار است و می تواند در نتیجه مراحل بعدی و حتی نتیجه نهایی کار تاثیر گذار باشد. بانوان بیشتر کشورها قدرت خرید سابق خود را از دست داده اند اما از سویی دیگر اهرم های فشار نامرئی فضای مجازی؛ مسابقه من زیباترم و البته میل طبیعی به زیبایی، بانوان بسیاری را مصرف کننده اقلام آرایشی تقلبی یا درجه سه و چهار کرده است.

کاشت ناخن برای کودکان اما با کدام منطق قابل هضم است؟ پوست، بزرگترین عضو بدن ما از طریق منافذ و رگ های خونی در ارتباط با اندام های داخلی بدن است. دختر همسایه ما ناراحتی شدید روده گرفت. حتی دو، سه مشتری داشتم که به مناسبت تولد دختر خودشان یا اقوام سفارش دادند. روی ماهت را ببین دختر گلم! وقتی از مهمانی برگشتید، دست و روی خودتان را شستید با صدای بلند، طوری که انگار نه انگار منظورتان با اوست بگویید: «آخیش! هنوز نتوانسته بُهت آن روز را هضم کند: «جوری می گویند بچه های الانند که انگار طفلک های معصوم خود بخود اینجور شده اند. اینکه بچه هر روز صبح پشت آیینه بنشیند، صورت ماه خودش را ببیند و موهایش را شانه کند هم خیلی عالی است. دیدن همین مستند کافی است تا ثابت کند فلزات سنگین به عنوان پایدارکننده و منبعی برای رنگدانه های لوازم آرایشی استفاده می شود.

برای افرادی که از لوازم آرایشی استفاده می کنند به دنبال دارند. این برندها لاک های تولید شده بدون «فتالات» و «فرمالید» دارند که با گوشه ناخن قابل کنده شدن است و برای پاک کردن آن نیاز به پاک کننده شیمیایی نیست. یکی از همه جالب تر بود دنبال کت و شلوار با طرح مرد عنکبوتی بود برای عید.» بچه دوست دارند تا جایی که ممکن است خودشان را شبیه شخصیت های انیمیشنی محبوبشان کنند. بدون شک شخصیت های انیمیشنی اسطوره بچه ها هستند؛ خودشان را در فکر و خیال بارها جای آن ها می گذارند. شبکه های مجازی بدون نظارت شما می تواند چاقویی دولبه در دست فرزند باشد. دراین مرحله شما با استفاده از سر سوهان الماسه استوانه فرم نهایی روی ناخن را ایجاد می کنید. یادگیری نحوه صحیح لاک زدن به شما کمک می کند که مرحله لاک زدن ناخن را با سرعت و دقت بالاتری انجام دهید و زمان زیادی صرف خشک شدن لاک مشتری نکنید. بافت پوست کودک به مراتب نازک، ظریف و بنابراین جاذب تر است. حالا اما از ما دیگر چه کاری ساخته است؟

آزمایش های علمی متعددی توسط شرکت های آرایشی-بهداشتی متعهد به سلامت مصرف کننده انجام و نتیجه آن اعلام شده است. تبلیغ کاشت ناخن، زنگ خطری درباره سوءاستفاده و هتک حرمت کودکان است. حالا اما آرایش کودکان که از لاک ناخن شروع شد به تبلیغ کاشت ناخن رسیده است! زیرسازی اولین مرحله و یکی از مهمترین مراحل در تمام کاشت های ناخن است. گاه می توان با زدن یک تاپ شاین ساده، کاشت ناخن را به اتمام رساند، گاهی مشتری درخواست طراحی دارد و بسته به درخواست او ناخن هایش را براساس رنگ و مدل دلخواهش طراحی می کنید. همه ما از آلودگی هوا و نقش آن بر حافظه و سلامتی مان بیم داریم چون می دانیم سرب در پیری مغز و بروز آلزایمر موثر است حالا اما با توجه به اینکه رژلب ها به خصوص انواع تقلبی یا ۱۲ و ۲۴ ساعته آن برای پایداری رنگ سرب دارند، نگران نمی شویم.

از استفاده از لاک و رژلب گرفته تا رنگ کردن مو یا کاشت ناخن برای کودک! در کاور یا لمینیت ناخن از تیپ گذاری و یا فرمر استفاده نمی شود و بلندی قد نهایی کاشت ناخن به اندازه قد ناخن مشتری می باشد. باتوجه به اینکه کودکان چندان عرق نمی کنند این بوها ماندگاری طبیعی خوبی دارند و برای بزرگسالان با پوست های حساس هم توصیه می شوند. ضدآفتاب های ملایم، کرم های مرطوب کننده کودکان با بسته بندی و طرح های جذاب وانواع لاک های برچسبی ناخن با قابلیت سهولت کنده شدن، اقلامی است که به ما کمک می کند. برای کودکی که عادت به آرایش را در والدین و نزدیکان خود دیده و با آن سرگرم می شوند بهترین شیوه برای در امان ماندن سوق دادنش به مراقبت از زیبایی و پوست بجای آرایش است. کودکی که دائم مادر خود را در حال سلفی گرفتن برای اینستاگرام، تغییر سایز و پوشش برای به روزتر بودن، آرایش کردن و مسابقه من زیباتر، خوش اندام و خوشتیپ تر هستم، می بیند همان طور نمی شود؟

تا مدتی قبل اگر بعضی والدین با بهم زدن روند طبیعی زندگی کودکان، سودای لایک و جذب فالوئر مدام از فرزند خود فیلم و عکس روانه فضای مجازی به خصوص اینستاگرام می کردند حالا اما کم خِرَدی جدی و خطرناک تری آغاز شده؛ کاشت ناخن و مسابقه فرزند من زیباتر است! کاشت ناخن تقریبا محدودیت سنی نداشته و از دختران پانزده ساله تا مادربزرگ های هشتاد ساله را به سمت خود جذب کرده است. این ها ترفندهای مادرانه ای است که اتفاقاً به نتیجه خوبی هم رسیده اند. میل به آراستن و زیبایی یک میل طبیعی است اما اگر عزت و اعتمادبنفس به آن گره بخورد، بیراهه رفته. بنابراین اگر آموزشگاهی دوره ای برای آموزش کاشت ناخن برگزار می کند بایستی طرح درسی مشخصی داشته باشد تا هنرجو بداند در هر جلسه چه مباحثی را آموخته و چه مباحثی را هنوز نیاموخته است. چرا آموزش کاشت ناخن؟ چرا که تردد و شلوغی آرایشگاه ها معمولا به ضرر هنرجو تمام می شود و در عین حال خیلی از مربیان که در آموزشگاه تدریس می کنند مجبور به انجام خدمات برای مشتریان خود نیز می باشند و همین امر موجب تمرکز پایین مربی می شود. این کاشت نیز با استفاده از فرمر و تیپ و حتی روی ناخن مشتری قابل انجام است.

حالا اما می بینیم مثل مرضی مسری چه خانواده هایی را که دچار خود نکرده است؟ حالا والدینی که دختردار شده اند میزآرایش کودکانه سفارش می دهند. وقتی آماده شدند، بگویید: «دخترم حالا که موهایش را مرتب کرد، زیباتر هم شد.» اگر آرایش می کند، دعوا نکنید. متاسفانه بارها دیده شده والدینی فرزندان خود را برای حضور در آتلیه عکاسی یا جشن ها آرایش می کنند یا وقتی فرزندشان اصرار می کند که می خواهد آرایش کند، کلافه می شوند و تسلیم. وقتی کودک می بیند شخصیت اصلی و محبوب او چهره آرایش شده دارد و برای حضور در مهمانی ها ادکلن، لاک و لوازم آرایشی استفاده و همه را میخکوب زیبایی خود می کند، دلش می خواهد او هم همه را میخکوب خود کند. لوازم آرایشی را روی سر و صورت او امتحان می کنند. لوازم آرایشی که با مرور برندهایش می توان متوجه شد که بیش از۹۰ درصدشان همان لوازم آرایشی بزرگسالانه هستند فقط در ابعاد فانتزی پر شده اند! مستندی که نشان می داد برای تأمین برخی اقلام و عناصر لازم برای تهیه لوازم آرایشی بانوان، کودکانی در معادن کشورهای جهان به کار گرفته و در قبال این ورود پُر ریسک و بیرون آوردن این سنگ ها دستمزدی ناچیز دریافت کرده و کمک خرج خانواده هایشان می شوند.

موقع بسته بندی کشوهایش را پر از لاک، رژ و ست لوازم آرایشی فانتزی کردند. آرایش کودکان در کشورهای آسیایی مانند هند، پاکستان، افغانستان و ایران از گذشته رایج بوده اما به دلیل و منطقی. با این حال بد نیست بدانیم پشت پرده آرایش کودکان یکی، دوتا نیست وکه در ادامه می خوانیم. در کاشت ناخن پودری از پودر اکریلیک استفاده می شود که انواع مختلفی دارد. چون با یادگیری کاشت ناخن مادر، هم کاشت ناخن با پودر و هم کاشت ناخن با ژل را یاد گرفته اید. انواع گیره سر، بافت و مدل موی کودکانه یاد بگیرید. به طور کلی مراحل کاشت ناخن شامل ۴ مرحله می باشد. کاشت ناخن با قالب یا دوال به نوعی از کاشت ناخن گفته می شود که با قالب های مخصوص انجام می شود. برخی کودکان هم در چهره ها و قالب های متفاوت دیگری به استثمار گرفته می شوند. کمی حوصله و جستجویی ساده کفایت می کند تا مقالات متعددی که درباره خطرات یک آرایش ساده کودکان پیدا کنیم.

کارشناسان می گویند این عدد به ۱۲ سالگی و کمتر رسیده این تبلیغ عجیب بهانه ای است برای پرداختن به این موضوع. مقالات معتبرعلمی متعددی می گویند سرطان، بهم ریختگی هورمونی، ناباروری در آینده، انواع آلرژی پوستی، تنفسی و مشکلات روحی مانند پایین آمدن اعتمادبنفس و بلوغ جنسی زودرس می تواند از عوارض استفاده از لوازم آرایشی برای کودکان باشد. «حسین مردانی» فروشنده لباس کودکان خیابان «بهار» تهران می گوید: «بارها از والدین شنیده ایم که می گویند لباسی شبیه لباس باربی ندارید؟ کارشناسان مکرر هشدار داده اند اگر «سواد رسانه ای» والدین افزایش پیدا نکند شاهد تهدید سلامت کودکان خواهیم بود. در برخی از این مکان ها هم که تجهیزات و مواد به صورت رایگان در اختیار هنرجو قرار می گیرد، معمولا مواد و تجهیزات کم کیفیت برای آموزش انتخاب می شود و همین امر به طور جدی سلامت هنرجو و حتی خود مربی را تهدید می کند. عناصری که گاه سلامت بزرگسالان را هم به خطر می اندازد چه برسد به کودکان. ویژه کودکان هم باب شود. برای این کار حتماً باید از محصولات ویژه کودکان استفاده کرد.

آمارها می گوید لوازم آرایشی قاچاق، نامرغوب و فلّه ای دو مخاطب اصلی دارد؛ بانوانی با اوضاع مالی بد و همین کودکان و نوجوانان. خبر کودکی که در شرق هند بینایی خود را از دست داده تا کودکی که به آلرژی پوستی صورت و دهان مبتلا شده یا دیگری که قارچ ناخن گرفته ثابت می کند لوازم آرایشی می تواند به اندازه شوینده های شیمیایی برای بچه ها خطرناک و نباید در دسترس باشد. اگر والدین در سن کودکی با مسئله «میل به آرایش کردن در کودکان» معقول و منطقی رفتار کنند بچه ها مخفیانه به خرید لوازم آرایشی ارزان رو نمی آورند. موهایشان را ببافید. خوشبختانه کودکان هنوز شوق کودکی دارند و کلی ذوق می کنند. دیدن این مستند جلوه ای دردناک از ظلم نوین به کودکان را به تصویر کشید. شما به عنوان ناخن کار حرفه ای باید اصول صحیح ضدعفونی ابزار و محیط کار خود را بدانید. برخی موادشیمیایی موجود در مواد آرایشی مانند سرب که تقریبا در ۹۵ درصد رژلب های تولید شده در جهان وجود دارد، به عنوان ماده ای سمی و آلاینده شناخته شده اند.