کرم ضد آفتاب ایمن ریف: چیست و چرا باید از آن مراقبت کنید؟

کرم ضد آفتاب ایمن ریف: چیست و چرا باید از آن مراقبت کنید؟

کرم ضد آفتاب ایمن ریف

من همیشه از این سیاره اقیانوسی شگفت زده بودم. 71 درصد از سطح زمین را آب پوشانده و 96.5 درصد آن در اقیانوس ها قرار دارد. در واقع، این واقعاً یک اقیانوس است که تکه‌هایی از زمین در اینجا و آنجا ظاهر می‌شود.

چگونه اینقدر خوش شانس هستیم که سیاره ای با اقیانوسی داریم که قادر به حفظ چنین فراوانی از اشکال حیات در خشکی و دریا است؟ آب از کجا آمده است؟ دانشمندان نظریه هایی دارند اما هیچ چیز قطعی نیست. آیا سیارات دیگر آب دارند؟ شواهد نشان می دهد که اقیانوس ها از سوی دیگر سیارات، اما زمین تنها سیاره شناخته شده ای است که بدنه های ثابت و پایداری از آب مایع روی سطح خود دارد. به این دلیل که زمین در منطقه قابل سکونت قرار دارد، به این معنی که آنقدر به خورشید نزدیک نیست که گرما آب را تبخیر کند و خیلی دور نیست تا آن را منجمد کند. و سپس مقدار عالی گرانش وجود دارد که آب را در جایی که ما می خواهیم نگه می دارد.

من می‌دانم که کاوش در فضا به همان اندازه که هیجان‌انگیز است، اما ما آنقدر در مورد این سیاره معجزه‌آسا که در آن زندگی می‌کنیم اطلاعات کمی داریم، که تعجب می‌کنم که چرا بیشتر در مورد آن کنجکاو نیستیم. یکی از کارمندان ناسا یک بار به من گفت که مقدار پولی که برای کاوش منبع و حفظ حیات روی زمین، اقیانوس‌ها صرف می‌شود، یک خطای گرد کردن در مقدار پولی است که برای اکتشاف فضا صرف می‌شود. ذهنم را درگیر می کند! آیا چیزی وجود دارد که زیباتر از جایی که ما در حال حاضر زندگی می کنیم؟

اهمیت صخره های مرجانی

من فکر می کنم ما باید از سیاره زمین محافظت کنیم و آن را پرورش دهیم، و تنها راهی که می توانیم انجام دهیم این است که سعی کنیم آن را درک کنیم. چیزی که ما می دانیم این است که اقیانوس ها تحت فشار هستند. تغییرات آب و هوایی به معنای واقعی کلمه همه چیز را تغییر می دهد. به عنوان مثال، صخره های سد ما را در نظر بگیرید. دیواره مرجانی بزرگ استرالیا به قدری بزرگ است که از فضا قابل مشاهده است. بیش از 1400 مایل امتداد دارد. این زیستگاه میلیاردها گونه دریایی است و بزرگترین موجود زنده جهان است. اهمیت بقای ما را نمی توان بیش از حد تخمین زد، همه صخره ها برای بقای ما مهم هستند. چرا؟

خب خودخواهانه از منظر انسانی از ما محافظت می کنند خطوط ساحلی از ویرانی طوفان هایی که به دلیل نوسانات شدید دمای اقیانوس ها بیشتر و بیشتر می شوند. طوفان‌ها خطوط ساحلی را فرسایش می‌دهند و خانه‌ها و معیشت‌ها را با خود می‌برند. بیش از نیم میلیارد نفر برای غذا، درآمد و حفاظت به صخره‌ها وابسته هستند. ارزش خالص اقتصادی صخره های مرجانی جهان تخمین زده می شود ده ها میلیارد دلار در سال.

و خود صخره‌ها که اغلب «جنگل‌های بارانی دریا» نامیده می‌شوند، چطور؟ حدود 25 درصد از ماهی های اقیانوس به صخره های مرجانی سالم وابسته هستند. این خیلی ماهی است! آنها سرپناه و غذا پیدا می کنند، تولید مثل می کنند و بچه های خود را در گوشه و کناری که مرجان ها تشکیل می دهند پرورش می دهند. (و در اینجا باید منحرف شوم و مستندی به نام «معلم اختاپوس من” اگر آن را ندیده اید، آن را در بالای لیست خود قرار دهید. ناامید نخواهد شد.).

صخره ها برای یک اقیانوس سالم ضروری هستند. ولی اکوسیستم های صخره های مرجانی به شدت در معرض تهدید هستند. آلودگی، رسوبات ناشی از رواناب، شیوه های ماهیگیری ناپایدار و تغییرات آب و هوایی منجر به سفید شدن مرجان ها و مرگ آنها می شود. در سال 2005، آمریکا نیمی از صخره های مرجانی خود را در دریای کارائیب از دست داد در یک سال به دلیل یک رویداد بزرگ سفید کردن. بین 2014 و 2017 آب‌های گرم غیرمعمول 70 درصد صخره‌های مرجانی را تحت تأثیر قرار داده است. دیواره بزرگ مرجانی صدها مایل به دلیل سفید شدن از دست داد.

چی سییک Yشما Do به اچelp Our بزیبا و Eضروری Oسر آرeefs?

  • حتی اگر هزاران مایل دورتر از یک اقیانوس زندگی کنید، علف کش ها و کودهایی که استفاده می کنید در نهایت به اقیانوس سرازیر می شوند. جایگزین های سبزی را بیابید که به صخره های مرجانی و زندگی دریایی آسیب نرسانند.
  • تحقیق کنید که غذاهای دریایی شما از کجا می آید و آیا به طور پایدار صید شده است. صید بی رویه یکی از بزرگترین تهدیدات صخره های مرجانی است.
  • احتمالاً فکر می کنید که خرید میگوی صید شده وحشی انتخاب بهتری نسبت به پرورشی است، اما روش های صید میگو برای اقیانوس ها ویرانگر است. توضیح اینجا خیلی طولانی است، اما این مقاله همه آنچه را که باید بدانید به شما خواهد گفت.
  • اگر ماهی آکواریومی می خرید مراقب باشید. چگونه به دست آمدند؟
  • زباله ها را به درستی بازیافت و دفع کنید. به نوعی بسیاری از زباله های ما به اقیانوس ها ختم می شود. هر وقت در ساحل قدم می زنم، یک کیسه زباله با خودم می برم. من از این که چقدر پلاستیک برداشته ام که به ساحل رفته است شوکه شده ام. من کیسه های پلاستیکی را دیده ام که دور مرجان پیچیده شده و باعث خفگی آن شده است.
  • زیورآلات مرجانی یا جواهرات نخرید
  • اگر عاشق غواصی یا غواصی هستید، از دست زدن یا ایستادن بر روی صخره ها خودداری کنید. لنگر انداختن قایق خود بر روی صخره به حیوانات مرجانی ظریف آسیب می رساند و به طور بالقوه آنها را می کشد.
  • داوطلب! اگر در نزدیکی ساحل زندگی می کنید، در پاکسازی ساحل یا صخره های محلی داوطلب شوید. اگر در نزدیکی ساحل زندگی نمی کنید، در حفاظت از حوزه آبخیز محلی خود مشارکت کنید.

استفاده از کرم ضد آفتاب ریف ایمن

موارد بیشتری وجود دارد، اما من می خواهم با یک درخواست در مورد کرم های ضد آفتاب و استفاده از کرم هایی که برای صخره ها ایمن در نظر گرفته می شود، پایان دهم. چندین ترکیب رایج ضد آفتاب برای صخره های مرجانی سمی هستند. باز هم، چه در اقیانوس باشید و چه نباشید، آنچه می پوشید در نهایت پاک می شود و به آنجا می رسد. میلیون‌ها نفر از ضد آفتاب استفاده می‌کنند و نمی‌دانند که این کرم‌ها بر صخره‌های مرجانی تأثیر منفی می‌گذارند.

کدام ترکیبات ضد آفتاب برای صخره ها بی خطر نیستند؟

ترکیبات کلیدی که باید از آن اجتناب کنید اکسی بنزون ​​و اکتینوکسات هستند. علاوه بر این، به بنزوفنون-1، بنزوفنون-8، OD-PABA، 4- متیل بنزیلیدین کافور، 3-بنزیلیدین کافور و اکتوکریلن توجه کنید. اینها می توانند بر چرخه تولید مثل مرجان ها تأثیر بگذارند، به DNA آسیب برسانند و اثرات سفید شدن مرجان ها را بدتر کنند. ترکیبات فعال ضدآفتاب که برای صخره ها بی خطر هستند عبارتند از زینک اکسید و تیتانیوم دی اکسید.

یک کلمه کوتاه در مورد میزان محافظت در برابر رتبه بندی SPF. (به هر حال، SPF فقط به محافظت در برابر UVB اشاره دارد). SPF 15 از 93 درصد اشعه UVB محافظت می کند. SPF 30 از 97% محافظت می کند. بعد ازکه، تفاوت در حفاظت اندک است. SPF 50 98% را مسدود می کند و SPF 100 مانع از رسیدن 99% اشعه UVB به پوست شما می شود. برای دستیابی به این رتبه‌بندی SPF بالا، به طور نامتناسبی باید از مواد شیمیایی بیشتری استفاده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر، راهنمای حفاظت از آفتاب ما را بررسی کنید.

چه ضدآفتاب هایی برای ریف بی خطر هستند؟

Jan iredale استفاده می کند محافظت از ضد آفتاب ایمن در صخره ها در تمام پودرهای معدنی ما بالاترین امتیاز ماست ضد آفتاب خشک Powder-Me SPF 30 با SPF 30 که استفاده می کند تیایتانیوم Dاکسید به عنوان ماده فعال آن برس راحت آن باعث می شود که آن را به راحتی اعمال کنید و مجدداً استفاده کنید و با پر کردن مجدد آن بسیار مفید است قوطی ها. من سال هاست که آن را می پوشم و حالا دلیلی برای تغییر نمی بینم، با وجود اینکه روزهای آفتاب گرفتن من خیلی پشت سرم است. کار از محکم کاری عیب نمیکنه!

منبع: https://janeiredale.com/blogs/makeup-blog/should-you-care-about-reef-safe-sunscreens